Schola “Śpiewające Anioły”

Dziecięca schola “Śpiewające Anioły” to grupa fantastycznych dzieci, które głównie przy akompaniamencie gitary, ale także ukulele i innych, mniejszych instrumentów, śpiewem chwali Pana Boga i pomaga wiernym w owocnym przeżywaniu liturgii Mszy św.

Najczęściej posługuje podczas Mszy św. o godzinie 10:00 w kościele św. Jana w Waterford.

Schola powstała w 2020 roku i na początku liczyła 6 osób. Została przyjęta bardzo pozytywnie co sprawiło, że w szeregi naszej małej wspólnoty wstąpiło więcej dzieci. Obecnie grupa liczy 11 dziewczynek.

Repertuar scholi składa się głównie z pieśni i piosenek oazowych, ale bardzo często sięgamy po klasyczne utwory liturgiczne, pragnąc zachować powagę i podniosłość poszczególnych uroczystości w ciągu roku.

Słowa piosenek pozwalają swobodnie i naturalnie wyrażać swą miłość i przynależność do Bożej Rodziny, dlatego nie bójmy się otwierać na Boże dary i włączajmy się w śpiew kierując się słowami św. Augustyna “ Kto śpiewa dwa razy się modli”.

Do naszej rozśpiewanej wspólnoty serdecznie zapraszamy nowe osoby, chłopcy również mile widziani 😉, aby śpiewem wychwalać imię dobrego Boga.

Scholę animuje p. Katarzyna Okuń